-
Strona Wydziału Nauk o Ziemi i Kształtowania Środowiska Uniwersytetu Wrocławskiego prezentująca historię badań polarnych. Zawiera odnośniki do Stacji Polarnej im. Stanisława Baranowskiego na Spitsbergenie, Klubu Polarnego PTG, Komitetu Badań Polarnych PAN i Stacji Polarnej Instytutu Geofizyki Polskiej Akademii Nauk, Hornsund.
-
Baza opracowywana przez Zakład Badań i Dokumentacji Polarnej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zawiera opisy bibliograficzne książek i artykułów poruszających tematykę polarną, udostępnia linki do materiałów dostępnych online.
-
Strona poświęcona ochronie środowiska. Udostępnia czasopismo „Kraska”, książki, ulotki i foldery dotyczące polskiej fauny i flory oraz ich ochrony. Publikacje dostępne są w formacie pdf.
-
Autor bloga prezentuje informacje na temat leśnych zwierząt i roślin, zasad zachowania się w lesie, a także ciekawostki dotyczące lasu.
-
Autor bloga w ciekawy sposób opisuje pracę leśnika, funkcjonowanie lasu, leśną faunę i florę, a także zasady korzystania z lasu.
-
Kwartalnik Centralnego Ośrodka Turystyki Górskiej PTTK w Krakowie, wydawany przez Oficynę Wydawniczą "Wierchy". Prezentuje opisy gór, schronisk górskich oraz zasady turystyki górskiej. Na stronie dostępne są numery 2009-2011 w formacie pdf.
-
Czytelnia on-line Wydawnictwa Zielone Brygady. Na stronie dostępne są czasopisma: „Zielone Brygady. Pismo Ekologów” 1989-2008, „Green Brigades” 1989-1997, „Zielony Kraj” 2000-2001, „Grasshopper” 1993-1995 oraz publikacje poruszające tematykę ekologii i ochrony środowiska. Poszczególne dokumenty dostępne w formacie PDF.
-
Kanał na YouTube.com poświęcony leśnej faunie i florze oraz ochronie środowiska w lasach.
-
Katalog firm ekologicznych, usług, produktów i znaków ekologicznych, zawiera wyszukiwarkę tematyczną. Możliwość dodania firmy do bazy.
-
Tematyczny portal popularnonaukowy, istniejący od 2007 roku. Porusza kwestie nowych technologii, zdrowej żywności, akcji proekologicznych, aktów prawnych z zakresu ochrony środowiska, pracy w branży ekologicznej, wiedzy ekologiczna (słowniki, filmy, poradniki ekologiczne, atlasy przyrodnicze, znaki ekologiczne itp.), udostępnia blogi, forum.
-
Serwis dla specjalistów ochrony środowiska. Zajmuje się doradztwem w zakresie doskonalenia systemów zarządzania środowiskowego, przede wszystkim w zakresie zgodności z prawem. Udostępnia bazę wiedzy i bazę video, a także informacje nt. szkoleń.
-
Centrum Informacji o Środowisku. Bezpłatne prowadzenie publicznie dostępnego wykazu danych o środowisku i jego ochronie dla wszystkich organów administracji, podstawowe akty prawne, informacje i artykuły o środowisku, międzynarodowe konwencje i umowy, GMO itd.
-
Serwis założony przez studentów Międzywydziałowych Studiów Ochrony Środowiska Uniwersytetu Warszawskiego. Ideą i misją funkcjonowania portalu jest przekazywanie czytelnikom wyważonych informacji o wydarzeniach i działaniach, które mają wpływ na kształtowanie środowiska, a także stworzenie jak największej bazy informacji i artykułów związanych z ochroną środowiska i ekologią (reportaże, wywiady, artykuły), które będą udostępnione w jednym miejscu i dla wszystkich.
-
Internetowy serwis przygotowany na zlecenie Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych w Warszawie. Na stronie dostępna jest encyklopedia specjalistyczna obejmująca wiedzę o środowisku leśnym, gospodarce leśnej i ochronie przyrody. Adresowana jest do leśników, studentów, uczniów i wszystkich innych osób zainteresowanych leśnictwem.
-
Jedna z agencji Unii Europejskiej. Zadaniem EEA jest dostarczanie rzetelnych i obiektywnych informacji dotyczących ochrony środowiska. Strona prezentuje informacje i publikacje z zakresu ekologii, a także dane i mapy. Część serwisu dostępna tylko w języku angielskim.
-
Baza stworzona przez Międzynarodową Organizację Ogrodów Botanicznych. Zawiera informacje na temat około 60 tysięcy różnych gatunków drzew. Baza zawiera również dane krajów, na obszarze których występują poszczególne gatunki (ang.).
-
Strona główna Instytutu Ochrony Roślin Państwowego Instytutu Badawczego. Zawiera informacje na temat działalności instytutu, działalności naukowej oraz edukacyjnej, a także zalecenia dotyczące roślin występujących na terenie Polski.
-
Podręcznik „Klimatyczne ABC. Interdyscyplinarne podstawy współczesnej wiedzy o zmianie klimatu” został wydany przez Wydawnictwo Uniwersytetu Warszawskiego. Książka zawiera podstawowe informacje dotyczące globalnych zmian klimatycznych. Publikacja dostępna jest w formacie PDF.
-
Strona prezentuje działalność Lasów Państwowych. Można tu znaleźć charakterystykę polskich lasów, ofertę turystyczną, ofertę edukacyjną, a także informacje na temat drewna jako surowca.
-
Oficjalny kanał wideo Lasów Państwowych dostępny na platformie YouTube.com. Poświęcony ochronie przyrody w lasach.
-
Baza umożliwia wyszukiwanie opisów bibliograficznych artykułów o tematyce ornitologicznej, które ukazały się po 1991 roku.
-
Strona udostępnia publikacje z zakresu ekologii i ochrony środowiska. Dokumenty dostępne w formacie pdf.
-
Serwis o tematyce ekologicznej. Informuje o bieżących problemach ekologicznych (recykling, elektorodpady, energetyka). Zawiera wiele materiałów o charakterze edukacyjnym (ekologia w szkole, gminie, firmie; ścieżki edukacyjne, ośrodki edukacji ekologicznej itd.).