-
CORDIS to podstawowa, publiczna baza danych i portal Komisji Europejskiej do rozpowszechniania jak najszerzej rozumianych informacji o wszelkich, dofinansowywanych ze środków unijnych projektach badawczych oraz ich wynikach.
-
Program Erasmus+ oferuje wsparcie finansowe dla instytucji i organizacji działających w obszarze edukacji i szkoleń, młodzieży oraz sportu w Europie. Największy nacisk w nowym programie został położony na edukację formalną i pozaformalną służącą rozwijaniu umiejętności uczniów, nauczycieli i pracowników oraz poprawy ich sytuacji na rynku pracy. Program Erasmus+ wszedł w życie 1 stycznia 2014 r. i zastąpił dotychczasowe programy: „Uczenie się przez całe życie” (oraz jego programy sektorowe – Erasmus, Leonardo da Vinci, Comenius i Grundtvig), akcję Jean Monnet, program „Młodzież w działaniu” oraz pięć innych programów (m.in. Erasmus Mundus i Tempus).
-
Czytelnia Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji udostępniająca wydawane przez Fundację publikacje na temat edukacji w Unii Europejskiej. Publikacje można przeglądać na stronie lub pobrać w formacie pdf.
-
Serwis zawiera informacje, które mogą się przydać młodym ludziom mieszkającym, uczącym się i pracującym w UE. Informacje podzielone są na osiem głównych działów tematycznych, obejmują 33 kraje i są dostępne w 27 językach.
-
Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji wspiera działania związane z reformą i rozwojem edukacji w Polsce. Cel statutowy realizuje poprzez koordynację programów Unii Europejskiej w Polsce.
-
Serwis oferujący dostęp do materiałów dydaktycznych o tematyce Unii Europejskiej. Udostępnia m.in. broszury, konspekty zajęć czy gry edukacyjne dla dzieci i młodzieży.
-
Kreatywna Europa to unijny program zaplanowany na lata 2014-2020, oferujący finansowe wsparcie dla sektorów kultury. Celem programu jest promocja europejskiej różnorodności kulturowej i dziedzictwa, budowanie kompetencji profesjonalistów, rozwój publiczności dla odbioru europejskich dzieł.
-
Strona Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zawiera przegląd stypendiów o jakie można się starać w ramach UE.
-
„Młodzież w działaniu” to program Unii Europejskiej, dzięki któremu młodzi ludzie w wieku 13–30 lat mogli realizować swoje pasje, rozwijać umiejętności i zdobywać nowe doświadczenia w czasie wolnym od nauki.
-
Strona Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej, której celem jest wspieranie wymiany akademickiej i współpracy międzynarodowej w celu wzmocnienia potencjału polskiej nauki i szkolnictwa wyższego. Udostępnia informacje dla studentów, naukowców oraz instytucji. Prezentuje także organizowane programy.