-
Czasopismo wydawane przez Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Porusza tematykę związaną z Unią Europejską. Na stronie dostępne numery od 2000 roku. Poszczególne numery dostępne w formacie pdf.
-
Lista Centrów Dokumentacji Europejskiej wraz z danymi teleadresowymi i odnośnikami do ich stron internetowych. W Polsce działa 19 CDE, służą one pomocą każdemu, kto poszukuje konkretnych aktów prawnych lub informacji na temat UE. Zbiory CDE obejmują szereg oficjalnych publikacji na temat Unii Europejskiej.
-
Kwartalnik wydawany przez Centrum Europejskie Uniwersytetu Warszawskiego, poświęcony tematyce procesów integracji europejskiej. Na stronie udostępniono numery wydane od 1997 roku. Poszczególne artykuły dostępne są w formacie pdf.
-
Czasopismo wydawane przez Instytut Badań Rynku, Konsumpcji i Koniunktur. Porusza tematykę związaną z wspólną polityką handlową, polityką społeczną, polityką konkurencji, gospodarką i finansami, polityką regionalną, unią gospodarczą i walutową, polityką klimatyczną i energetyczną. Na stronie znajdują się numery od 2011 roku. Poszczególne numery dostępne w formacie pdf.
-
Jest internetową wersją "Suplementu do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej" poświęconą europejskim zamówieniom publicznym. Oferuje bezpłatny dostęp do możliwości biznesowych. Jest aktualizowany pięć razy w tygodniu i pojawia się w nim około 1500 ogłoszeń o zamówieniach publicznych z Unii Europejskiej, Europejskiego Obszaru Gospodarczego i spoza nich. Daje możliwość przeglądania, wyszukiwania i sortowania ogłoszeń o zamówieniach według kraju, regionu, branży i innych kryteriów. Informacje o każdym dokumencie dotyczącym zamówienia są publikowane w 24 językach urzędowych Unii Europejskiej. Wszystkie ogłoszenia pochodzące z instytucji Unii Europejskiej publikuje się w całości w tych językach.
-
Serwis będący głównym punktem dostępu do publikacji instytucji europejskich, agencji i innych organów. Dzięki serwisowi można uzyskać bezpośredni dostęp do treści publikacji przez obszerne noty bibliograficzne, a najnowsze publikacje w formacie PDF można pobrać za darmo.
-
Portal prawny Unii Europejskiej. Serwis zapewnia dostęp do prawodawstwa UE – m.in. Dziennika urzędowego UE, tekstów traktatów, aktów przygotowawczych, a także dokumentów EFTA, umów międzynarodowych, pytań poselskich, orzecznictwa UE. Ponadto zawiera działy „prawo krajowe” (krajów członkowskich UE) oraz „procedury ustawodawcze”.
-
Oficjalny portal Unii Europejskiej. Stanowi punkt wyjścia dla poszukujących informacji i usług udostępnianych przez UE. Można w nim znaleźć podstawowe informacje o tym, jak działa UE, najnowsze wiadomości unijne i informacje o wydarzeniach w UE oraz hiperłącza do informacji udostępnianych na portalach instytucji i agencji UE.
-
Centralny serwis informacyjny. Pozwala uzyskać: odpowiedź na ogólne pytania związane z UE, wskazówki, do kogo się zwrócić (na poziomie UE, krajowym lub lokalnym), informacje o prawach obywatela UE i sposobach ich dochodzenia, w razie potrzeby informacje specjalistyczne. Zapytania można kierować telefonicznie (w językach urzędowych UE) lub poprzez e-mail.
-
Strona udostępnia statystyki dotyczące Unii Europejskiej, krajów członkowskich oraz poszczególnych regionów.
-
Urzędowa organizacyjna baza danych Unii Europejskiej, to przewodnik po strukturze administracyjnej instytucji europejskich. Stanowi ona wiarygodne źródło informacji, w którym można znaleźć m.in. nazwiska i adresy pracowników instytucji UE.
-
Strona umożliwia przeszukiwanie krajowych baz aktów prawnych, a wyniki pochodzą bezpośrednio z krajowych baz danych. Wspólny formularz wyszukiwania umożliwia prowadzenie wyszukiwania w wybranym języku.
-
Raport przedstawia polityczne i ekonomiczne podsumowanie pierwszych 10 lat członkostwa Polski w UE. Zawiera także rozdział nt. weryfikacji obaw Polaków zgłaszanych przed wejściem Polski do UE.
-
Portal otwartych danych Unii Europejskiej to uniwersalny punkt dostępu do coraz bogatszego zakresu danych gromadzonych przez instytucje i inne organy Unii Europejskiej (UE).
-
Europejski portal e-sprawiedliwość ma w przyszłości stać się uniwersalnym elektronicznym punktem kontaktowym w dziedzinie sprawiedliwości. Obecnie zapewnia użytkownikom informacje na temat systemów sądowniczych oraz ułatwia dostęp do wymiaru sprawiedliwości w całej UE. Portal dostępny jest w 23 językach.
-
Publikacja Ministerstwa Spraw Zagranicznych przedstawiająca Rotacyjną Prezydencję Rady i jej znaczenie dla integracji europejskiej. W tekście zostały zaprezentowane funkcje prezydencji, m.in. funkcja zarządzająca, planistyczna, mediacyjna, reprezentacyjna w stosunkach zewnętrznych czy funkcja współpracy z instytucjami unijnym. Publikacja dostępna online.
-
Link do elektronicznej wersji (PDF) raportu końcowego z przygotowania i sprawowania prezydencji Polski w Radzie Unii Europejskiej.
-
Strona udostępniająca publikacje Komisji Europejskiej dotyczących zatrudnienia, spraw społecznych i włączenia społecznego. Dokumenty dotyczą takich zagadnień jak europejska strategia zatrudnienia, wyjazd do pracy do innego kraju UE czy ochrona socjalna. Publikacje dostępne w formacie pdf.
-
Materiały Ośrodka Informacji i Dokumentacji Europejskiej na temat m.in. spraw ustrojowych i instytucjonalnych, przestrzeni wolności, bezpieczeństwa i równości, polityki gospodarczej i pieniężnej, praw człowieka oraz obywatelstwa europejskiego. Publikacje zostały wydane w latach 2010-2015. Poszczególne artykuły dostępne są w formacie pdf.
-
Strona Punktu Informacyjnego Europe Direct Kraków. Europe Direct to sieć informacyjna zarządzana przez Komisję Europejską. Głównym celem punktu jest docieranie z informacją na temat UE do jak najszerszego grona odbiorców.
-
SIMAP zapewnia dostęp do najważniejszych informacji o zamówieniach publicznych w Europie. Ogłoszenia o przetargach są publikowane w Suplemencie do Dziennika Urzędowego, dostępnym na stronie internetowej TED.
-
Serwis Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, zawierający informacje nt. Trybunału Sprawiedliwości, Sądu i Sądu do spraw Służby Publicznej. Strona umożliwia odnalezienie pełnych tekstów orzecznictwa, a zakładka „Biblioteka i dokumentacja” daje dostęp do francuskojęzycznych bibliografii prawnych, orzecznictwa krajowego i międzynarodowego, informacji prawnych ważnych dla wspólnoty, a także linków prezentujących dane o poszczególnych państwach członkowskich UE.
-
Książka prezentuje wpływ unijnej polityki regionalnej na zrównoważony rozwój euroregionów zachodniego pogranicza Polski, zadania polityki regionalnej Unii Europejskiej, zagadnienia związane ze współpracą transgraniczną i rolą euroregionów w rozwoju peryferyjnych obszarów transgranicznych, ukazuje także ocenę wpływu funduszy unijnych na zrównoważony rozwój euroregionów. Publikacja dostępna w formacie pdf.
-
Strona zawiera informacje odnośnie zamówień publicznych w UE.